Medlemskontingent

< Tilbake

 

Her får du oversikt over medlemsavgift og aktivitets-/treningsavgift i alle våre idretter i tillegg til en veileder om hvordan du kan betale.
Sotra Sportsklubb har også løsninger for deg dersom du f.eks. trenger utsettelse på betalingen (les mer nederst på denne siden)

Avgiftene

For å være medlem i Sotra Sportsklubb og Norsk idrett må du ha betalt medlemskapet ditt. Klubben har ulike typer medlemskap, og faktureres i sin helhet i starten på hvert år.

I tillegg til selve medlemskapet kommer trenings/aktivitetsavgift for utøvere.  Avgiftens størrelse avhenger av utøvers alder og type aktivitet, og faktureres to ganger per år. 

Faktura februar;  Medlemsavgift  + 50% av trenings-/serieavgiften
Faktura august;    50% av trenings-/serieavgiften

Medlemsavgift;

Standard medlemskap  Kr 550,- pr. år.

Medlemskap Familie     Kr 1.000,- pr år for hele familien (samme husstand)

  • Om man er to eller flere utøvere fra samme familie sparer man på å ha medlemskap for familie.
  • Foresatte kan også være del av familiemedlemskapet. Vi oppfordrer foresatte til å bli medlemmer i klubben.

Medlemskap Foresatt  Kr 100,- pr år.
– Aktuelt for foresatte som har ett barn i klubben.

Medlemskap Støtte   Kr 275,- pr år
– for deg som ikke er aktive utøvere, men som vil støtte klubben

Medlemskap Verv   Kr 50,- pr person
– for deg som er trener, foreldrekontakt, dommer, styremedlem m.m.
OBS; Man kan være trener, foreldrekontakt og dugnadsperson uten å være medlem i klubben.

 

Aktivitetsavgift

Aktivitetsavgiften gjelder for alle treninger og er aldersbestemt og/eller basert på antall treninger.

Serie-/ konkurranseavgift

Øker etter alder i henhold til de avgiftene som klubben må betale til særforbundene for å kunne delta i seriespill og konkurranser.

PRISER

Fotball, håndball, basketball og boksing

AlderstrinnMedlemsavg.AktivitetSerieSUM PR. ÅRFebruarAugust
6-11 år550,-550,-500,-1.600,-1.075,-525,-
12-19 år550,-550,-825,-1.925,-1.237,-687,-
Over 19 år550,-550,-1.150,-2.250,-1.400,-850,-
Tilrettelagte lag 6-11 år550,-250,-50,-850,-850,-150,-
Tilrettelagte lag 12 år ->550,-550,-500,-1,6001.075,-525,-

  • Friidrett/Løp betaler kun medlemsavgift og aktivitetsavgift.
  • Lag som kun trener og ikke er med i seriespill betaler heller ikke serieavgift.
  • Trenere og medlemmer med verv betaler NIF sin minstesats på kr. 50,- pr. år

Turn Tropp

GruppeF.årDagerMedlemsavgiftTreningKonk.SUM pr. ÅR
Tropp Mini/aspirant2012/20132d550,-2.350,-2.900,-
Tropp Mini/aspirant2012/20133d550,-2.950,-3.500,-
Tropp Aspirant/rekrutt2010/20112d550,-3.550,-4.100,-
Tropp Aspirant/rekrutt2010/2011 3d550,-4.950,-5.500,-
Tropp rekrutt2008/20093d550,-4.950,-600,-6.100,-
Tropp rekrutt2008/20094d550,-6.350,-600,-7.500,-
Tropp Jr/Sr2007+3550,-4.950,-600,-6.100,-
TeamGym Jr/Sr2007+4550,-6.350,-600,-7.500,-
TeamGym Jr/Sr2007+5550,-7.350,-600,-8.500,-

Turn – Dans

GruppeAlderDagerMedlemsavgiftTreningKonk.Sum pr. år
Dans små barn0-51550,-550,-1.100,-
Dans barn6-102550,-1.050,-1.600,-
Dans sats 2Div1550,-1.350,-1.900,-
Dans sats 2Div2550,-2.350,-2.900,-
Dans sats 311-133550,-2.650,-300,-3.500,-
Dans sats 413+14550,-3.050,-500,- 4.100,-

Turn Bredde – barn/ungdom

GruppeAlderDagerMedlemsavgiftTreningKonk.Sum pr år
Bredde – små barn0-5550,-550,-01.100,-
Bredde – barn6-8550,-1.050,-01.600,-
Bredde Sats 19-17550,-1.350,-01.900,-
Bredde Sats 29-17550,-2.350,-02.900,-
Bredde Sats 39-17550,-2.950,-03.500,-
Cheerleading9-17550,-2.950,-03.500,-
Sportsdrill8+550,-3.450,-03.900,-
Tilrettelagte grupperDiv550,-550,-01.100,-

Turn vokse

GruppeAlderDagerMedlemsavgiftTreningKonk.Sum pr år
Bredde Sats 118+1550,-1.350,-01.900,-
Bredde Sats 218+1-2550,-2.350,-02.900,-
Bredde Sats 318+2-3550,-2.950,-03.500,-
Bredde Sats 418+4550,-3.450,-03.900,-

Turn Apparat

GruppeAlderDagerMedlemsavgiftTreningKonk.Sum pr. år
Apparatturn1550,-6.450,-500,-7.500,-
Apparatturn2550,-7.450,-700,-8.500,-
Apparatturn3550,-8.650,-500,-9.900,-
Apparatturn4550,-10.250,-700,-11.500,-
Apparatturn5550,-11.750,-700,-13.000,-
Apparatturn Asp.6-103550,-4.450,-500,-5.500,-
Apparatturn Asp6-104550,-6.450,-500,-7.500,-
Apparatturn Guttegr.6-103550,-3.550,-04.100,-
Apparatturn Mini2550,-2.950,-3.500,-
Apparatturn mini3550,-3.550,*4.100,-
Paraturn550,-3.550,-4.100,-