Hovedstyre 1945
Med 16 tilstedeværende ble det den 07 .06.45 besluttet å danne et idrettslag i Knarrevik og omegn.
Til styre ble foreløpig valgt: 1945
Formann: Rolf Indrebø
Nestformann: Karsten Prestegård
Sekretær: Einar Monsen
Kassarer: Gunnar Indrebø
Styremedlem: Alf Rasmussen
Fotballansvarlig: Ragnar Ellingsen
Hovedstyre 1946
Formann: Rolf Indrebø
Nestformann: Karsten Prestegård
Sekretær: Einar Monsen
Kasserer: Gunnar Indrebø
Styremedlemmer: Alf Rasmussen, Kristoffer Hopland
Revisor: Kristoffer Hopland
Utagningskomite for fotballgruppen:
Alf Rasmussen, Olaf Olsen, Sverre Monsen
Alf Rasmussen ble valgt som trener for fotballaget.
Friidrettsgruppen:
formann: Karsten Prestegård
styremedlemmer: Olav Bergsvik, Hans Strømme
Festkomite:
formann: Albert Rennedal
medlemmer: Sverre Monsen, Leif Bergsvik, Harry Johannessen, Rolf Indrebø
Hovedstyre 1947
Formann: Rolf Indrebø
Nestformann: Karsten Prestegård
Sekretær: Einar Monsen
Kasserer: Gunnar Indrebø
Styremedlemmer: Alf Rasmussen, Kristoffer Hopsland
Revisor: Kristoffer Hopsland
Utagningskomite for fotballgruppen:
Alf Rasmussen (trener for fotballaget), Olav Olsen, Sverre Monsen
Friidrettsgruppen:
formann: Karsten Prestegård
styremedlemmer: Olav Bergsvik, Hans Strømme
Banekomite: Karsten Prestegård, Albert Rennedal, Leif Bergsvik
Representant til Hordaland Idrettskrets Kretsting:
Karsten Prestegård, m/varamann Rolf Indrebø
Arrangementskomite:
Albert Rennedal, Einar Monsen, Magnus Gloppestad, Rolf Indrebø, Roald Arefjord
Hovedstyre 1948
Formann: Albert Rennedal
Nestformann: Kristoffer Hopsland
Sekretær: Einar Monsen
Kasserer: Gunnar Indrebø
Styremedlemmer: Johannes Rønnestrand,
Rolf Indrebø
Varamann: Alf Arefjord
Revisor: Olav .Bergsvik
Friidrettsgruppen:
Formann: Karsten Prestegård
Sekretær: Johannes Rønnestrand
Styremedlemmer: Halvor Strømme, Alf Strømme Varamann: Hans Arefjord
Fotballgruppen:
Formann: Sverre Monsen
Uttakingskomite: Olav Larsen, Olaf Olsen
Varamann: Bjarne Nilsen
Materialforvalter: Olav Larsen
Arangementskomite:
Formann: Einar Monsen
Medlemmer: Leif Bergsvik, Harry Johannessen, Alf Arefjord, Nils
Rennedal
Hovedstyret 1949
Formann: Karsten Prestegård
Nestformann: Alf Arefjord
Sekretær: Einar Monsen
Kasserer: Gunnar Indrebø
Styremedlemmer: Albert Rennedal, Olav Bergsvik
Varamann: Rolf Indrebø
Revisor: Olav Larsen
Fotballgruppen:
Oppmann: Olav Larsen
Medlemmer: Sverre Monsen, Olaf Olsen
Banekomite: formann: Johannes Rønnestrand Medlemmer: Monrad Vaage, Olav Bergsvik Materialforvalter: Kristian Indrebø
Friidrettstyret:
Formann: Johannes Rønnestrand som også skal virke som sekretær.
Styremedlemmer: Hans Strømme, Birger Foldnes
Arrangementskomite:
Gunnar Indrebø, Olav Bergsvik, Albert Rennedal, Harry Johannessen, Malvin Valen
Hovedstyre 1950-1958
Formann: Karsten Prestegård
Nestformann: Alf Arefjord
Sekretær: Einar Monsen
Kasserer: Karsten Hopsland
Styremedlemmer: Albert Rennedal, Olav Bergsvik
Varamann: Rolf Indrebø
Revisor: Olav Larsen
Fotballgruppen:
Oppmann: Olav Larsen
Medlemmer: Sverre Monsen, Olav Olsen
Banekomite:
Formann: Johannes Rønnestad
Medlemmer: Monrad Vaage, Olav Bergsvik
Materialforvalter: Kristian Indrebø
Friidrettstyret:
Formann: Johs. Rønnestrand som også skal virke som sekretær.
Styremedlemmer: Hans Strømme, Birger Foldnes
Arrangementskomite: Gunnar Indrebø, Olav Bergsvik, Albert Rennedal, Harry Johannessen, Malvin Valen
Hovedstyre 1959-1962
Formann: Harry Johanessen 1961, 1962:
Varaformann: Sigurd Førsund
Sekretær: Thomas Ellingsen
Kasserer: Ivar Lie
Styremedlemmer: Reidar Dale, Sverre Lund Monsen
Seniorgruppen: Sverre Lund Monsen Ungdomsgruppen: Ragnar Ellingsen Friidrettsgruppen: Bogdan Sherling
Uttakingskomite: Bogdan Sheling, Håkon Arefjord,
Sverre Lund Monsen (formann)
Arrangementkomite: Formann: Håkon Arefjord
Medlemmer: Gunnar Ellingsen, Hans Arefjord, Marit Schmidt,
Brita Bjorøy
Revisorer: Einar Monsen, Olav Olsen
Hovedstyre 1963
Formann: Olav Bergsvik
Nestformann: Einar Nordland
Sekretær: Thomas Ellingsen
Kasserer: Reidar Straume
Styremedlem: Sigurd Førsund, Roald Arefjord
Varamann: Nils Sverre Fjell
Grupper og komiteer, valgt på siste årsmøte:
Fotballformann: Oddvar Larsen
Friidrettsgruppen: Mathias Strømme
OLA V BERGSVIK
Ungdomsgruppen: Harry Johannessen
Festkomite: Bernhard Kleppe, Gunnar Ellingsen, Bjarne Fjell og Arvid Lien Materialforvalter: Arne Gjelstein
Revisorer: Einar Monsen, Olaf Olsen
Banekomite: formann Sigurd Førsund
Underkasserere valgt på medlemsmøte:
Marit Schmidt, Oddvar Larsen, Arvid Lien
Ragnar Ellingsen ble oppnevnt av styret for å sette i gang gymnasikk for damer og være ansvarlig for avvikling av innendørstrening for disse.
Harry Johannessen ble oppnevnt til leder for svømmeknappaksjonen.
Alfred Strømme ble oppnevnt til friidrettsleder i stedet for Mathias Straume, som reiste i militæret.
Hovedstyre 1964
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Einar Nordland
Sekretær: Asbjørn Larsen
Kasserer: Odd Ekerhovd
Styremedlemmer: Einar Monsen, Mathias Strømme
Varamann: Lars Lie
Gruppeledere:
Fotball: formann: Einar Nordland
Ungdomsgruppen: formann: Gunnar Ellingsen
2 medl: Mathias Strømme, Svein Lie
Revisorer: Olav Olsen, Olav Bergsvik.
Hovedstyre 1965
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Einar Nordland
Sekretær: Asbjørn Larsen
Kasserer: Odd Ekerhovd
Styremedlem: Einar Monsen, Lars Lie
Varamann: Mathias Strømmme
Grupper og komiteer:
Fotballoppmann: Einar Nordland
Ungdomsgruppe: Gunnar Ellingsen, Svein Lie Materialforvalter: Harald Otterlei
Banekomite: Sigurd Førsund
Revisorer: Olaf Olsen, Olav Bergsvik
Underkasserere: Lars Lie, Harald Otterlei
Hovedstyre 1966
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Einar Nordland
Sekretær: Lars Lie
Kasserer: Odd Ekerhovd
Styremedlemmer: Einar Monsen, Harry Johannessen
Varamenn: Audun Telnes, Jacob Aaland,
Grupper og komiteer:
Fotballoppmann: Svein Lie
Friidrettsgruppe: Kåre Bøe, Svein Kobbeltvedt,
Ungdomsgruppen: Gunnar Ellingsen, Astrid Andersen
Materialforvalter: Einar Nordland
Banekomite: Sigurd Førsund
Arrangementskomite: Harry Johannessen, Svein Lie, Oddvar Larsen, Audun Tellnes, Einar Nordland.
Hovedstyre 1967
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Svein Lie
Sekretær: Reidar Straume
Kasserer: Odd Ekerhovd
Styremedlem: Einar Monsen, Harry Johannessen
Varamenn: Audun Tellnes, Jacob Aaland
Grupper og komiteer:
Fotballoppmann: Svein Lie
Friidrettsgruppe: Kåre Bøe, Svein Kobbeltvedt
Ungdomsgruppe: Gunnar Ellingsen, Kåre Bøe
Materialforvalter: Einar Nordland
Banekomite: Sigurd Førsund
Arrangementskomite:
Harry Johannessen, Svein Lie, Oddvar Larsen, Audun Tellnes, Einar
Nordland.
Hovedstyre 1968
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Svein Lie
Sekretær: Arnold Angeltveit
Kasserer: Reidar Straume
Styremedlem: Reidar Heimvik
Varamenn: Mical Sekkingstad, Lars Lie, Odd Ekerhovd
Valgnemnd: formann: Odd Ekerhovd
Medlem: Ragnar Ellingsen, Reidar Straume
Hovedstyre 1969
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Svein Lie
Sekretær: Arne Gjelstein
Kasserer: Reidar Straume
Styremedlem: Terje Sandstø
Varamenn: Mical Sekkingstad, Lars Lie, Odd Ekerhovd
Oppmann seniorer: Mathias Straume
Oppmann juniorer: Magne Solsvik
Uttakningskomite, ser;tior: Mathias Strømme
Varamann: Arnold Angelvik
Ungdomsgruppa: Formann: Reidar Heimvik
ellers: Kåre Bøe, Gunnar Ellingsen, Lars Lie, Aslaug Nesse, Bente Andersen.
Friidretsgruppen: R.Heimvik, G.Ellingsen, Astrid Bøe
Materialforvalter: Dei valgte oppmenn
Arrangementkomite: formann: Arnold Angeltveit
ellers: Odd Ekerhovd, Mical Sekkingstad,
Reidar Straume, Svein Lie.
Banekomite: formann: Thomas Ellingsen
ellers: Arne Gjelstein, Lars Lie.
for styret: Sigurd Førsund.
Revisorer: Einar Monsen, Harry Johannessen, Oddvar Larsen
Valgkomite: Bogdan Sherling, Einar Monsen, Lars Lie.
Varamenn: Odd Ekerhovd, Gunnar Ellingsen.
Hovedstyre 1970
Formann: Sigurd Førsund
Nestformann: Svein Lie
Sekretær: Arne Gjelstein
Kasserer: Reidar Straume
Styremedlem: Terje Sandstø
Varamenn: Mical Sekkingstad, Lars Lie, Odd Ekerhovd
Fotballoppmenn:
seniorer: Mathias Strømme
juniorer: Magne Solsvik, Odd Ekerhovd
gutter: Mical Sekkingstad, Alfred Åse
Uttakningskomite:
seniorer: Mathias Strømme
juniorer: Magne Solsvik
Hovedstyre 1971
Hovedstyre 1972
Hovedstyre 1973
Kasserer: Knut Landro
Stryremedlem: Alfred Åse
Varamedlemmer: Idar Eide, Anna May Fjæreide, Mathias Strømme Gruppeledere:
fotball: Jostein Solsvik
friidrett: Gunnar Ellingsen
håndball: Astrid Bøe
Revisorer: Reidar Straume, Sigfred Angeltveit
Valgkomite: formann: Gunnar Ellingsen
Mmedlemmer: Terje Sandstø, Idar Eide
Varamedlemmer: Svein Arefjord, Astrid Bøe, Torbjørn Monsen
Utsending til krinstinget i Bergen og Omegn Fotballkrets:
Svein Lie, Jostein Solsvik
Utsending til landstinget for Norges Fotballforbund:
Thomas Ellingsen
Hovedstyre 1974
Formann: Astrid Bøe
Nestformann: Svein Lie
Sekretær: Atle Justad
Kasserer: Reidar Straume
Styremedlem: Anne May Fjæreide
Varamenn: Svein Arefjord, Svein Sjøvangen, Ingrid Ågotnes
Gruppeledere:
Fotball: formann: Gunnar Larsen
Trenere A-lag: Lars Lie
—«— Gutter: Sven Lie
—«— Smågutter: Svein Arefjord, Paul Ulveseth
Håndball: formanri: Reidun Sjøvangen
Trenere: Svein Sjøvangen, Reidun Sjøvangen
Friidrett: formann: Gunnar Ellingsen
Trenere: Astrid Bøe, Bente Wilhelmsen, Anne May Fjereide Trim: Svein Sjøvangen
Astrid Bøe ble formann etter Alfred Åse som meldte seg ut av I.L.Øygard
Øygard valgte ny formann og varaformann på ekstraordinær generalforsamling 20.01. 75.
Det øvrige styret ble valgt på årsmøtet i desember.
Hovedstyre 1975
Formann: Gunnar Ellingsen
Nestformann: Lars Lie
Sekretær: Reidar Straume
Kasserer: Reidun Sjøvangen
Styremedlem: Audun Wiborg
Gruppeledere:
Fotball: formann: Gunnar Larsen
seniors: Svein Arefjord
gutter: Willy Landro
smågutter: Svein Lie
lillegutter: Leif Knappskog
Håndball: formann: Svein Sjøvangen
Friidrett: Astrid Bøe
Hovedstyre 1976
Formann: Audun Wiborg
Nestformann: Terje Bergesen
Sekretær: Liv lsager
Kasserer: Britt Pamer
Styremedlem: Harald Våge
Gruppeledere:
fotball: Magne Toft
håndball: Harald Våge
friidrett: Astrid Bøe
Hovedstyre 1977
I.L.Øygard’s hovedstyre 1977 ble valgt på ekstraordinert årsmøte 25.2.1977
Formann: Øystein Berg
Nestformann: Lars Lie
Sekretær: Liv Isager
Kasserer: Terje Bergesen
Styremedlem: Britt Kari Torsvik
Varamenn: Tor Eidsheim, Ståle Møvik,
Grethe Fjell
Revisorer: May Villanger, Arnljot Pamer
Gruppeoppmenn
fotball: Tor Eidsheim
håndball: Ståle Møvik
friidrett: Astrid Bøe
Hovedstyre 1978
Formann: Tor Eidsheim
Nestformann: Ståle Møvik
Sekretær: Magne Toft
Kasserer: Øyvind Snekkevik
Styremedlem: Britt Kari Torsvik
Varakvinner: Edith Sønnervik, Åshilg Mehlum, Bjørg Morlandstø
Revisorer: Arnljot Pamer, Frank Karlsen
Fotballoppmann: Gunnar Knudsen
Håndballoppmann: Ståle Møvik
Friidrettoppmann: Astrid Bøe
Repr. til kontaktutvalget: Terje Bergesen
Varamann: Audun Wiborg
Hovedstyre 1979
Formann: Tor Eidsheim
Nestformann: Terje Bergesen
Sekretær: Magne Toft
Kasserer: Øyvind Snekkevik
Styremedlem: Svein Lie
Varamenn: Britt-Kari Torsvik, Edith Sønnervig, Bjørg Morlandstø
Revisorer: Frank Karlsen, Arnljot Pamer
Hovedstyret 1980
Formann: Terje Bergesen
Nestformann: Audun Wiborg
Sekretær: Magne Toft
Kasserer: Oddvar Larsen
Styremedlem: Ove Spjeld
Varakvinner: Britt Karin Torsvik, Edith Sønnervik, Åshild Mehlum
Arrangementskomite: Gunnar Knudsen, Hans Jørgen Rise
Hovedstyret 1981
Formann: Terje Bergesen
Nestformann: Audun Wiborg
Sekretær: Gunnar Knudsen
Kasserer: Oddvar Larsen
Styremedlem: Astrid Indrebø
Varamenn: Ulf Olsen, Svein Bertelsen, Vidar Arefjord
Revisorer: Frank Karlsen, Arnljot Pamer
Hovedstyret 1982
Formann: Terje Bergesen
Nestformann: Audun Wiborg
Sekretær: Gunnar Knudsen
Kasserer: Oddvar Larsen
Styremedlem: Mariann Neset
Varamenn: Ulf Olsen, Svein Bertelsen
Valgkomite: Frank Karlsen, Karstein Lunde, Olav Bolstad
Revisorer: Frank Karlsen, Arnljot Pamer
Håndballformann: Olav Bolstad
Fotballformann: Karstein Lunde
I.L.Øygard’s hovedstyre 1983 ble valgt på ekstraordinært styremøte i desember 1982
Hovedstyret 1983
Formann: Ole Bjørnar Melkevik
Nestformann: Arnljot Pamer
Sekretær: Bjørg Sørensen
Kasserer: Bente Karin Straume
Styremedlem: Svein Lie, Karstein Lunde, Finn Villanger
Varamann: Svein Bertelsen
Fotballformann: Karstein Lunde
Håndballformann: Olav Bolstad
Hovedstyret 1984
Formann: Ole Bjørnar Melkevik
Nestformann: John Kroken
Sekretær: Bjørg Sørensen
Kasserer: Marit Kjelby
Styremedlemmer: Terje Andesen, Karstein Lunde, Finn Villanger Varamann: Svein Bertelsen
Økonom: Ove Foldnes
Revisorer: Terje Bergesen, Arnljot Pamer
Valgkomite: Svein Lie, Bente Karin Straume, Arnljot Pamer
Fotballformann: Karstein Lunde
Håndballformann: Terje Andersen
I.L.Øygard’s hovedstyre 1985 ble valgt på ekstraordinært årsmøte
13.12.1984.
Hovedstyre 1985
Formann: Audun Wiborg
Nestformann: Egil Nygård
Sekretær: Kirsti Samuelsen
Kasserer: Marith Kjelby
Styremedlem: Steinar Løtvedt
Varamann: Olav Kobbeltvedt
I tillegg til disse er gruppeformennene styremedlemmer av hovedstyret:
Fotballformann: Robert Halleraker Håndballformann: Terje Andersen
Valgkomite: Ove Foldnes, Bjørg Sørensen, Olav Bolstad Revisorer: Erik Sørensen, Frank Karlsen
Hovedstyre 1986
Formann: Egil Nygård
Nestformann: Per Haugro
Sekretær: Kirsti Samuelsen
Kasserer: Marit Kjelby
Styremedlem: Steinar Løtveit
Varamann: Terje Bergesen
Følgende stiller i hovedstyret fra gruppene:
Håndballformann: Terje Andersen
Fotballformann: Robert Halleraker
Valgkomite: Torleif Heimark, Bjørn Lie, Marianne Rabben Varamedlem: John Kroken, Berit Stølsnes
Revisorer: Magne Toft, Erik Sørensen
Hovedstyre 1987
Formann: Knut Midttun
Nestformann: Per Haugro
Sekretær: Gunnvor Skjold
Kasserer: Marith Kjelby
Styremedlem: Jonny Arefjord
Varamedlem: Knut Stølsnes
Håndballformann: Ame Kjelby
Fotballformann: Svein Lund
Revisorer: Magne Toft, Erik Sørensen
Valgkomite: Torleif Heimark,
Marianne Rabben, John Kroken,
Berit Stølsnes, Kirsti Samuelson
Hovedstyre 1988
Formann: Kurt Midttun
Nestformann: Steinar Løtvedt
Sekretær: May Hansen
Kaserer: Ann Elin Kobbeltvedt
Styremedlem: Anders Kvinsland
Varamedlem: Svein Foldnes
Håndballformann: Ame Kjelby
Varamedlem: Svein Foldnes
Fotballformann: Robert Halleraker
Revisorer: Bjørn Arnesen, Marith Kjelby
Valgkomite: Per Haugro, Ove Valen, Egil Nygård
Hovedstyre 1989
Formann: Frank Karlsen
Nestformann: Steinar Løtvedt
Sekretær: May Britt Gundersen
Kasserer: Anne Elin Kobbeltvedt
Styremedlem: Ove Foldnes
Varamedlem: Per Aarsand
Håndballformann: Ame Kjelby
Fotballformann: Robert Halleraker
Hovedstyre 1990
Formann: Frank Karlsen
Nestformann: Ove Foldnes
Sekretær: Eva Gjessing
Kasserer: Bjørg Sørensen
Styremedlem: Reidar Sakseide
Varamedlem: Ove Gjermundnes
Gruppeledere: fotball: Robert Halleraker
håndball: Steinar Ekerhovd/fra våren 1990 Birger Erstad.
Revisorer: Arnold Solsvik, Kirsten Furheim
Valgkomite: Jan Bergfjord, Jan Knutsen, Kurt Midttun